SEO vychytávky - trendy 2024 - implementované do praxe

  • Filip Bartoš

V této sérii blogu, zabývajícího se optimalizací webů a e-shopů pro vyhledávače, vám představíme několik fíglů, které používáme pro efektivní SEO pro naše klienty. Pokud tedy hledáte inspiraci, co nejvíce frčí v SEO v roce 2022, jste zde správně. Určitě vás některé prvky nepřekvapí, jelikož základní principy SEO se v čase nemění.

Pokračovat ve čtení

Proč vítají SEO konzultanti a marketéři práci s platformou Shoptet i v roce 2022?

  • Filip Bartoš
proč je lepší shoptet

Česká republika je rájem e-commerce a téměř Svatá země e-shopů. V roce 2018 máme již více něž 40 000 českých e-shopů a počet stále roste. Agentura Weboo se na růstu e-commerce podílí vysoce kvalitními řešeními pro B2B segment a pro specifické e-shopové řešení. Pro "menší ryby" a začínající elektronické obchody naopak v současnosti nadstandardně slouží platforma Shoptet.

Prozradíme Vám několik důvodů, proč Shoptet usnadňuje práci online marketérům, konkrétně SEO konzultantům a jak patří mezi SEO trendy 2022.

Pokračovat ve čtení

Analýza indexace – Sběr URL adres ze sitemapy

  • Adam Telička

V minulých článcích jste se dozvěděli, jak získat seznam stránek, které jsou indexované na Googlu a seznam stránek, které jsou indexované na Seznamu. Ještě, než začneme analyzovat, kde máme v indexaci mezery, je třeba získat sadu URL stránek, se kterou indexované stránky budeme porovnávat. Tato URL pro naše účely budeme čerpat ze dvou zdrojů: ze souboru sitemap a z „crawlu“. V tomto článku se dozvíte, jak lokalizovat soubor sitemap.xml a jak z něj jednoduše vytáhnout všechna URL stránek.

Pokračovat ve čtení

Google Moje Firma (My Business): Jak ji nejlépe využít a správně měřit návštěvnost

  • Filip Bartoš

Nejdůležitějším a nejvýkonnějším prvkem pro tzv. lokální SEO je správně vyplněný a hlavně založený profil ve službě Google My Business neboli Moje Firma na Googlu. Mnoho firem tuto levnou a na implementaci relativně rychlou marketingovou pomůcku zapomíná. Ukážu Vám, jak z ní dostat relevantní data a správně měřit návštěvnost z těchto profilů přes Analytics.

Pokračovat ve čtení

No Internet Connection
Notification