Google Penguin 4.0: Co byste měli vědět o nové aktualizaci algoritmu?

  • Michaela Brázdilová

Gary Illyes, analytický webmaster Googlu, oznámil na Twitteru, že by měl nový algoritmus Google Penguin 4.0 vyjít ještě do konce letošního roku. Skvělá zpráva pro SEO specialisty a digitální marketéry, kteří respektují pravidla správné optimalizace pro vyhledávače. Nicméně, obávat by se měli rádoby marketéři, kteří obcházejí legální cesty optimalizace. 

První verze algoritmu Penguine vydal Google v roce 2012. V té době algoritmus způsobil velký poprask v digitálním průmyslu. Stránky, které nehrály podle pravidel, zmizely z výsledků vyhledávání. V průběhu několika dalších let Google vydal aktualizace tohoto algoritmu, které přinesly významné změny ve výsledcích vyhledávání. Jedna z největších aktualizací byla vydaná v dubnu letošního roku. Algoritmus má bojovat proti nekalým praktikám některých „marketérů“. 

Co nová aktualizace přinese?

Aktualizace algoritmu Penguine bude bojovat proti spamovací taktice, tedy proti spamovacím odkazům. Současně bude sledovat kvalitu odkazů na webových stránkách. Penguin 4.0 je real-time aktualizace algoritmu, což v praxi znamená, že se bude aktualizovat v reálném čase, respektive průběžně. Hlavním cílem Googlu je, aby zvítězil v boji proti black-hat marketingu.

Kvalitně provedená SEO udrží vaši webovou stránku na předních příčkách. Nicméně, praktiky nerespektující pravidla Googlu se mohou stát pro vaši stránku smrtelné. 

No Internet Connection
Notification