200 SEO faktorů ovlivňující výsledky vyhledávání Googlu – část I.

  • Michaela Brázdilová

Google potvrdil, že jeho algoritmy jsou založeny asi na 200 SEO faktorech. Nikdy však nezveřejní všechny faktory, které ovlivňují úspěšnost webu ve vyhledávačích. Není ani možné určit váhu jednotlivých faktorů, protože Google tyto skutečnosti nechce zveřejnit. My se ale podíváme na nejdůležitější SEO faktory. V první části našeho seriálu se zaměříme na domény.

1. Stáří domény

Rozdíl mezi šest měsíců starou a jeden rok starou doménou není až tak velký. V jiném slova smyslu. Google se sice ohlíží na stáří domény, ale nejedná se o příliš důležitý faktor. Je to totiž faktor, který nikterak nemůžete ovlivnit.

2. Klíčové slovo v doméně nejvyšší úrovně

Klíčové slovo, na které je vaše webová stránka cílená, by se mělo objevit také v doméně nejvyšší úrovně. Dané klíčové slovo, které se v doméně objevuje, je dobré potom používat v obsahu webu a zvýraznit ho tučně.

3. Klíčové slovo na prvním místě v doméně

Chcete-li mít náskok před konkurencí, je dobré použít klíčové slovo na prvním místě v názvu domény. Máte tak lepší hodnocení než weby, které klíčové slovo v doméně nemají, případně ho mají uprostřed či na konci domény. Níže na obrázku vidíte, jaký název domény byste měli zvolit, pokud například prodáváte traktory ve Zlíně.

Adresa webové stránky

4. Předplacení registrované domény

Spousta významných domén je předplacena na několik let dopředu. Zatímco domény s nejistou budoucností jsou placeny jednou za rok a rok co rok je jejich platnost prodlužována. Google uvádí, že tento faktor může být pro SEO také důležitý. Možná mají stránky s předplacenou doménou na několik let větší váhu pro Google než domény předplacené pouze na rok.

Google totiž předpokládá, že doménu předplacenou na několik let budete nadále používat a počítá s tím, že máte s doménou větší záměry.

5. Klíčové slovo v názvu subdomény

Pokud používáte také subdoménu, potom je dobré, aby se cílové klíčové slovo objevilo i v subdoméně. Tím se posílí vaše webová stránka.

6. Historie domény

Jestliže kupujete doménu, potom je dobré zaměřit se na historii domény. Někdy jsou na ni vedeny špatné odkazy, a proto je dobré požádat Google o takzvaný reset historie. Tím se negují odkazy směřující k doméně.

7. Doména s přesnou shodou

EMD jsou domény, které obsahují přesnou shodu nějakého long-tail klíčového slova, které je dostatečně vyhledávané. Znamená to tedy, že název domény je přesné klíčové slovo. Pokud tedy optimalizujete stránku na vegetable garden design, potom je dobré si zaregistrovat doménu vegetablegardendesign.org.

8. Soukromé vs. privátní WHOIS

WHOIS je označení pro databázi, která eviduje údaje o majitelích internetových domén a IP adres. Pokud se jedná o soukromé WHOIS, potom se předpokládá, že daná doména, respektive stránka něco skrývá, což není pro vyhledávače dobré.

9. Penalizace

Pokud Google identifikuje konkrétní osobu jako spammera, potom zkoumá i další jeho vlastní stránky.

10. Kód země

Pokud použijete pro doménu kód země, zlepšuje se síla webu pro danou zemi. Ale je omezena schopnost stránek zařadit se do celosvětového vyhledávání.

No Internet Connection
Notification