200 SEO faktorů ovlivňující výsledky vyhledávání Googlu - část III.

  • Michaela Brázdilová

Druhý díl našeho seriálu o SEO faktorech nakousl ONpage faktory, které ovlivňují výsledky ve vyhledávání. A v ONpage faktorech budeme pokračovat i v tomto článku. Podíváme se na dalších 17 doporučení, díky nimž můžete příznivě ovlivnit hodnocení vaší stránky vyhledávačem Google.

 

26. Rozsah aktualizace obsahu

Jedním z faktorů je rozsah aktualizace obsahu. Pokud přidáte či odeberete celou sekci, je to významnější aktualizace než přehození několika slov v řádku textu.

27. Frekvence aktualizace

Google se zaměřuje také na frekvenci aktualizace obsahu. Aktualizujete svou webovou stránku denně, týdně, měsíčně, nebo ani jednou za rok?

28. Zvýraznění klíčového slova

V prvních sto slovech webového obsahu byste měli zvýraznit klíčová slova. I toto je jeden z ovlivňujících faktorů.

29. Klíčové slovo v H2, H3

Zobrazí-li se klíčové slovo v podnadpisech formátů H2 nebo H3, může to mít slabý vliv na pozice ve vyhledávání. SEOMoz uvádí:

SEOMozz panel

30. Slovosled klíčového slova

Přesná shoda klíčového slova zadaného ve vyhledávači s klíčovým slovem v obsahu stránky je obvykle lepší než klíčové slovo v jiném slovosledu.

Například: Zákazník zadá do vyhledávače: „levné ubytování na Slovensku“. Stránka optimalizovaná na frázi „levné ubytování na Slovensku“ bude na lepších pozicích než stránka optimalizovaná na frázi „ubytování na Slovensku levně“.

31. Kvalita odchozích odkazů

Spousta SEO specialistů si myslí, že pokud uvedete na svém webu odkaz na autoritativní stránky, budete důvěryhodnější pro Google.

32. Tematické odchozí odkazy

Vyhledávače mohou používat obsah stránek, na které odkazujete jako signál relevance.

Například: Pokud vlastníte stránku o automobilech, které odkazují na filmově zaměřenou stránku, Google to může brát tak, že je váš web o filmu „Auta“, ne o automobilech.

33. Gramatika

Známkou kvality stránky je také správná gramatika a pravopis.

34. Publikovaný obsah

Je obsah na vaší stránce originální? Pokud je zkopírovaný z indexované stránky, nebude vaše stránka dobře indexována. Je důležité mít originální obsah.

35. Užitečný doplňující obsah

Doplňující obsah je ukazatelem kvality stránky. Jedná se například o kurzy měn, úroky z úvěru, kalkulačky a interaktivní recepty.

36. Množství odchozích odkazů

Příliš mnoho odchozích odkazů může snížit PageRank vaší stránky a můžete se se stránkou dostat na nižší pozice ve vyhledávání.

37. Multimédia

Obrázky, videa a další multimédia jsou pro stránku jen dobře. Google takové stránky hodnotí jako kvalitnější než stránky, které multimédia vůbec nepoužívají.

38. Množství interních odkazů na stránku

Stránky, na které je interně více odkazováno, jsou pro vyhledávač důležitější než stránky, na které není interně odkazováno.

39. Kvalita interních linků na stránce

Příchozí odkazy z autoritativních stránek mají silnější účinek než odkazy ze stránek s žádným či nízkým PageRankem.

40. Nefunkční odkazy

Pokud máte příliš mnoho nefunkčních odkazů na stránce, může to být známkou zanedbaných stránek. Google využívá nefunkční odkazy k posouzení kvality.

41. Úroveň čtení

Není pochyb o tom, že Google odhaduje úroveň čtení vašich webových stránek.

42. Affiliate odkazy

Affiliate odkazy pravděpodobně v malém množství nesrazí vaše hodnocení. Ale pokud máte příliš těchto odkazů na svých stránkách, Google algoritmus se na vás zaměří a bude věnovat větší pozornost při hodnocení kvality vaší stránky. Chce se totiž ujistit, že nejste další Affilate stránkou.

V dalším díle našeho seriálu budeme pokračovat opět, ale už naposled v ONpage faktorech. Máte se na co těšit.

No Internet Connection
Notification