Avinash Kaushik a jeho marketing aneb pokračujeme!

  • Michaela Brázdilová

předchozím článku jsme si představili největšího marketéra posledních dob, který zářil na Marketing Festivalu 2014 – Avinashe Kaushika. Seznámili jsme se s jeho metodologií SEE – THINK – DO – CARE. V tomto článku se podíváme na další jeho myšlenky, které uplatníte ve svém online marketingu. Některé body vám pomohou vyvarovat se chybám, jiné přispějí k efektivním strategiím.

Zaměřeno na Facebook

„Možná by bylo lepší, kdyby peníze vyhodili z okna. Pravděpodobně by to na Facebooku vyvolalo větší ohlas než jejich současná stránka,“ s takovými slovy odsoudil Kaushik facebookovou stránku prodejce elektroniky Datart. Podle Kaushika Datart na Facebooku chybuje v tom, že jako příspěvky vkládá akční nabídky, jež rozesílá také v newsletteru. Vypadá to totiž, že cílem Datartu je i na Facebooku prodávat, ale sociální síť slouží k jinému účelu – především k budování vztahu k zákazníkům.

Jak vypadá úspěšná facebooková stránka?

  • - Měla by zabavit.
  • - Měla by informovat.
  • - Měla by být pro návštěvníky a fanoušky užitečná.

Avinash Kaushik uvedl, že skvělou facebookovou stránkou se může pyšnit například britská značka Innocent, která splňuje všechny výše zmíněné požadavky. Tato společnost se zaměřuje na výrobu ovocných nápojů. Své láhve obohacuje pletenými čepečky. Na své facebookové stránce, která čítá nad 450 tisíc fanoušků, prezentuje humor, roztomilá zvířátka a občas i produktové sdělení, jemuž nechybí roztomilost a grafická preciznost. 

innocent

Zdroj: Facebook Innocent

I když spousta dalších účastníků Marketing Festivalu nesouhlasilo s tímto tvrzením, Kaushik si stál za svým a podle jeho slov není Facebook prodejní nástroj. Hlavním cílem této sociální sítě je, aby si vás zákazníci zamilovali. A stejně takový názor má i na YouTube. 

A kdo zvládá jeho metodologii v Česku? Škoda Auto!

České weby, dokonce i ty NEJ značky, se nedočkaly od Kaushika chvály. Ale některé české weby si zasloužily pochvalu. Velmi dobrým příkladem, jak správně dělat „See – Think – Do – Care“ online, je Škoda Auto. Na internetu nedochází k nákupním konverzím, pokud jde o prodej auta. Proto je zlatou cestou online marketingem objednání zkušeoreferrer">webová stránka Škoda Auto mnohem více než objednání zkušební jízdy.

 

Zdroj: Oficiální web Škoda Auto

bní jízdy. Uživatelé, kteří si objednají zkušební jízdu, jsou napůl rozhodnutí, že si daný automobil koupí.

Jelikož je nákupní cyklus aut delší, nabízí Můžete si sami nakonfigurovat vozidlo dle svých představ, díky čemuž se dozvíte, na kolik by vás vyšlo. Také jsou připravena různá videa, informace o vozidlech a Škoda Auto na požádání posílá i katalog. V případě nedostatku financí vám Škoda pomůže s financováním na splátky. A pokud nepřemýšlíte o zkušební jízdě, nabízí se vám možnost okamžitého objednání vozidla. 

See think do

Kaushik

Funkce webu skoda-auto.cz aplikované do frameworku „See – Think – Do – Care“. Zdroj: prezentace Avinashe Kaushika

Avinash tvrdí, že firma by měla dbát na všechny tři fáze, a to neustále. Jedině touto cestou získáte opakované zákazníky, jimž poskytnete zaslouženou péči. 

Tak co na to říkáte? Začnete také používat tuto metodologii? Určitě má smysl. 

No Internet Connection
Notification