SEO vychytávky - trendy 2022 - implementované do praxe

  • Filip Bartoš

V této sérii blogu, zabývajícího se optimalizací webů a e-shopů pro vyhledávače, vám představíme několik fíglů, které používáme pro efektivní SEO pro naše klienty. Pokud tedy hledáte inspiraci, co nejvíce frčí v SEO v roce 2022, jste zde správně. Určitě vás některé prvky nepřekvapí, jelikož základní principy SEO se v čase nemění.

Trend č. 1) Využití obsahového portálu místo hlavního webu

Klient: BITO - skladovací technika

Zajímavou výzvou se pro nás stal distributor konzolových regálů a skladovacích systémů a techniky. Tím, že klient nemá téměř žádnou kontrolu nad českým webovým řešením od německé matky, rozhodl se vytvořit vlastní originální obsahový projekt na platformě, která je již plně administrovatelná a optimalizovatelná.

Tímto trendem půjde dřív nebo později čím dál více SEO specialistů, kteří nebudou chtít čekat na příliš drahé nebo neochotné vývojové týmy platforem, které nejsou na SEO připraveny.

Případové studie jsou logická cesta, jak vytvořit hodnotný obsah pro vyhledávače a zároveň sociální sítě.

Trend č. 2) Využití filtrace a doplňku Pokročilé SEO u platformy SHOPTET

Klient: Pepis.shop - asijské potraviny


Největší český dovozce zahraničních sladkostí, především z Asie a Ameriky, aktuálně rozšiřujeme možnosti, jak "nezabít" UX a zároveň růst v neplaceném trafficu.

Je obecně známo, že doplněk Pokročilé SEO v Shoptetu je absolutní must have. Vytváří indexovatelné adresy, díky kterým lze velmi efektivně zakládat nové vstupní stránky, například pro Thajské sladkosti.

Využití blogu pro tvorbu contentu, jakým je například recept na Vietnamské nesmažené závitky, to ani nemusíme zmiňovat.

Trend č. 3) Analýza klíčových slov - špatné pojmenování produktu

Klient: ZEBRASHOP®


Etalonem v práci SEO specialistů je práce s názvem produktu. Prodejci často žijí ve své bublině, nebo si neudělají průzkum, jak může produkt pojmenovávat laické veř ejnost.

U takového výrobce stínící techniky jsme se například vypořádali s roletami Plissé vs. žaluzie Plissé.

Hlavní příčinou nedostačujícího trafficu však byl rozdíl mezi zatemňovacími roletami a původně nazvanými zatemňujícími.

Trend č. 4) Odlišení od houževnaté konkurence

Klient: Hunting24 

Díky probíhající válce doslova explodoval trh s optikou a nočním viděním. Ve spolupráci s dlouhodobou špičkou v ČR - prodejnou a e-shopem Hunting24 Zlín jsme si vyhráli s optimalizací titulků a zejména obsahem důležité vstupní stránky.

Také zde pomohla práce s doplňkem Pokročilé SEO, analýzou klíčových slov, ale především speciální nabídka výhodných setů.

I na obsah samotné landing page je třeba myslet z pohledu vyhledávání. Našel uživatel, co hledal? Zůstal déle na webu? To je oč tu běží.

Trend č. 5) Neustálé rozšiřování sortimentu

Klient: AdriaGold.cz / Utrhni.cz

I když už dosahujete skvělých pozic v klíčovém segmentu, není SEO pracím konec. S přicházející novinkou do výroby - cheesecake dortům s ovocem, jsme nezaháleli a rovnou šli do optimalizačních prací. Ano, i tento trend není úplných trendem, ale nekončící rutinou, která v SEO bude platit neustále.

Z pohledu hledanosti jsou v kurzu nejvíce makové cheesecake a také cheesecake slaný karamel

Trend č. 5) Aktualizace starého sortimentu - nová analýza KW

Klient: LAGEN

Vracet se po čase k již provedeným optimalizacím má smysl vždy. Zejména v případech, kdy externí PR aktivita zapříčiní, že z obyčejné pánské tašky přes rameno je najednou pánské crossbody. Nejen to řeším pro stálici v kožené výrobě - firmu LAGEN pana Žalůdka.

Trend č. 6) Nízká hledanost specifických výrazů

Klient: Rezidence Kotelna Vsetín

Že nevíte co je to lodžie nebo mezonet? No, to vůbec nevadí, jsou to vlastně typické byty, které je však tak pojmenovat i na webu developerského projektu zajímavé bytovky na Vsetíně. Zkrátka, je třeba si s tím vyhrát.

Inspirovaly vás naše ukázka z kuchyně k tomu, abyste oživili své projekty? Nebo nemáte aktuálně nikoho, kdo by pro vás SEO obstaral?

Nebojte se kontaktovat mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. !

Autor

Bc. Filip BARTOŠ

Filip je marketingový manažer s více než 5letou praxí. Je certifikovaným specialistou.
Filipovi klienti 
Filipovy reference

No Internet Connection
Notification