Zápisník online marketingových #agentů


Chceme být čím dál lepší, a proto jsme se letos už potřetí vydaly do Prahy “restartovat”. Říjnová konference byla poprvé zaměřena přímo na PPCčkaře, a tak náš PPC tým nemohl chybět. Avizovaná témata přednášek vzbudila naši zvědavost, takže jsme se prvním ranním vlakem s úsměvem na tváři vydaly na cestu.


O PPC reklamu a celkově online marketing jsem se začala zajímat už během vysoké. V té době jsem byla takový pasivní samouk. Četla jsem desítky článků, hledala si informace a moje záložky v počítači praskaly ve švech. No jo, ale co s hlavou plnou vědomostí, když si to nemám jak odzkoušet? Pak si mě našlo Weboo, nebo to bylo naopak? Těžko už říct, každopádně jsem dostala možnost přičichnout ke světu online marketingu prakticky.


PLA (Product Listing Ads) jsou reklamy s produktovými informacemi. V této marketingové oblasti je poměrně malá konkurence, neboť PLA reklamy se na poli českého internetového marketingu objevily teprve nedávno. Správné nastavení a efektivní optimalizace PLA reklam může představovat obrovskou konkurenční výhodu.


Stejně jako spousta správců PPC reklam i v naší firmě používáme program AdWords Editor, na který se v tomto příspěvku podíváme podrobněji. Někdo tento program poznává, někdo slyší název AdWords Editor poprvé. Tento desktopový nástroj vyvinula firma Google pro efektivní správu PPC kampaní. Jaké je jeho uživatelské prostředí? Jak se s ním pracuje? A jaké jsou jeho výhody a nevýhody?


V současné době je kladen důraz na obsahovou strategii, protože právě obsah láká nové návštěvníky a zkvalitňuje Vaše webové stránky.  Ale to neznamená, že PPC reklamy již nemají v marketingové strategii místo. Ba naopak, je velmi přínosné kombinovat jednotlivé nástroje internetového marketingu.