Weboo mění způsob práce v kanceláři a jako první zavádí povinný Turecký sed!

  • Filip Bartoš

Práce v kanceláři může být někdy frustrující a neefektivní. Naše agentura se proto rozhodla řešit aktuální problém a inspirovala se na Blízkém východě. Po zkušebním období budou muset zaměstnanci Weboo na pokyn majitelů Jirky Maňáska a Milana Juříka povinně sedět u počítače v takzvaném Tureckém sedu!

 

Rok 2016 je pro Weboo naprosto zlomový. První čtvrtletí je za námi a v tomto období se podařilo uskutečnit několik skvělých projektů, jako jsou špičkové webové prezentace pro firmy Thermont, Čaj Matcha či MNSystems.

Mimo těchto projektů se Weboo rozvíjí také personálně a organizačně. Snažíme se následovat aktuální trendy, ale přesto jdeme vlastní cestou. Nesoustředíme se v pracovním prostředí na vizuál, ale zaměřujeme se na upevnění mezilidských vztahů a bojujeme proti neefektivitě práce. Jedním z kroků byl velký víkendový team-building na Chatě pod Mravenečeníkem v srdci Jeseníků. Druhým je zavedení úplně nového režimu práce v kanceláři.

Jsme si jistí, že jsme první agentura v České republice, která zavádí povinný Turecký sed při práci u počítače!

 

kancl5

 

Pro zavedení této povinné pracovní složky vedlo Jirku Maňáska s Milanem Juříkem hned několik důvodů. Ty se povedlo shrnout do následujích podbodů.

 

1) Zlepšení zdravotního stavu zaměstnanců

Po náročném a dlouhém zimním období se u větší části Weboo teamu objevily neustávající zdravotní problémy. Milana Juříka trápily problémy se zády, Pavel Sallaqaurda měl zažívací potíže a Filip Bartoš trpěl na bolest chodidel. Po získání informací o Tureckém sedu přišlo na testovací období, kdy se výše zmínění cítili po týdnu sezení "na turka" daleko lépe a uvolněnější.

 

2) Zlepšení pracovní morálky

Testování také odhalilo, že při ranních i poobědových hodinách členové Weboo lépe nastartují tělo a rychleji pracují. Při Tureckém sedu není tělo na židli v téměř ležící poloze jako předtím, ale v uvolněném a přitom zpevněném stavu, který dodává mozku dostatek okysličení a soustředění na práci. Sezení "na turka" je také důvodem, proč se povedlo velmi rychle a precizně dokončit výše zmíněné webové prezentace.

 

3) Zlepšení koncentrace (studijních výsledků)

Někteří z nás stále studují na univerzitách a ze začátku roku procházeli rušným zkouškovým obdobím. Po vyzkoušení studování v Tureckém sedu Majka Greplová i Klára Stojanovičová potvrdily, že se zvládli o značnou část lépe koncentrovat na učení, ale také na seminářích. Například na zlínské Fakultě Humanitních Studií jsou profesoři velmi benevolentní a takový Mgr. Petr Vinklárek sám přednáší při sedu "na turka" na stole!

To jsou základní důvody, které odargumentovaly nástup této metody zlepšení pracovního prostředí. Zjednodušeně jsme teď všichni o kapku spokojenější. Práce není stereotypní, více nás baví a také se při ní cítíme o dost lépe.

Ptáte se, kde jsme narazili na tuto metodu, která zatím není příliš veřejně známá a přesto funguje? Říká se, že na nejlepší věci je třeba počkat. Díky našemu funkčnímu online marketingu si nás našel pan Gökhan Erdogan, který v Česku zakládá Institut Tureckého Sedu a požádal nás o tvorbu webových stránek.

Jirka Maňásek se s panem Erdoganem sešel a domluvili se na spolupráci ve formě barteru. Celou situaci Jirka popsal následovně:

 

"Pan Erdogan přišel na klasickou schůzku s tím, že by chtěl webovky. Nechtěl však příliš investovat (jak to bývá většinou) a tak mi nabídl zajímavou věc. Samozřejmě mi v průběhu popisoval, o čem je a bude Institut Tureckého Sedu. Prozradil mi, že sezení "na Turka" může kompletně zlepšit chod firmy. Na jeho návrh jsme sezení v Tureckém sedu vyzkoušeli a opravdu se to vyplatilo. Práce jde teď daleko rychleji a už nevidím tolik unavených obličejů včetně toho mého. Institut budeme podporovat a v blízké budoucnosti se budeme účastnit školení pana Erdogana v zlepšování techniky Tureckého sedu."

 

 

Pevně věříme, že nyní bude Weboo pozitivní inspirací pro ostatní firmy nejen v našem regionu a nebudeme jediní, kteří těží z fungujícího konceptu inovativního a zdravotně nezávadného pracovního prostředí. Prohlédněte si, jak nám to v sedu "na Turka" jde :-)

 Pozor! Jedná se o aprílový článek! 

[gallery link="file" ids="648,649,650,651,652,653,654,655,656,657" orderby="rand"]

Autor

Bc. Filip BARTOŠ

Filip je marketingový manažer s více než 5letou praxí. Je certifikovaným specialistou.
Filipovi klienti 
Filipovy reference

TOP příběh weboo články

No Internet Connection
Notification