10 věcí, které jsem si odnesla z NewsfeedDay 2018

 • Majka Greplová
newsfeed Day 2018

Když se mi v prosinci zobrazila poprvé reklama na Newsfeed Day, tak jsem neváhala a okamžitě vstupenku objednala. Dokonce bych řekla, že moje vstupenka byla jedna z prvních prodaných :D. 

Poznámka Majky: Newsfeed je jediné české kvalitní médium, které se věnuje marketingu na sociálních sítích. A to opravdu prakticky.

Protože konference začínala hned ráno, musela jsem vstávat ve 3.30. Z toho jsem zase takovou radost neměla, ale stálo to za to. Naštěstí po celý den bylo připraveno dostatek kafe, takže spánkový deficit na mě padl až při cestě zpět. A tady máte mých 10 postřehů, které se usadily v mé hlavě. Neříkám, že jsem objevila nový vesmír, ale je dobré si spoustu věcí připomenout a zjistit, jak to dělají ostatní :).

 1. VIDEO je král. Máte asi tak 1 sekundu na to, abyste zaujali. Většina videí se přehrává bez zvuku, proto je dobré pracovat buď s textem nebo se storytellingem přímo ve videu. Důležité je ukazovat brand či produkt na první dobrou.
 2. Dobrá reklama se pozná tak, že s časem neztrácí výkon.
 3. Reklamy v desktopu a v mobilech jsou víceméně dva rozdílné kanály. 90 % uživatelských přístupů je z mobilu, který vypadá jinak, proto je chytré využít tento potenciál. Dělejte speciální videa pro telefony v poměru 9:16 nebo 2:3. To stejné se týká instastories na Instagramu s tím, že zde máte ještě míň než 1 sekundu na zaujetí.
 4. Facebook jako jediná reklamní platforma se chová jako živý organismus a v reálném čase reaguje na změny, aktualizuje publika, penalizuje reklamy… Prostě máte okamžitou zpětnou vazbu.
 5. Michal Filípek je vtipný a boží. Dala bych mu svatozář.
 6. Olga z 2fresh prozradila, že Míra Hejda umí rozdávat radost :). Taky řekla spoustu chytrých myšlenek, které jsem si nestihla zaznamenat, proto se ptám - můžete mi poslat její prezentaci prosím?
 7. Michal Filípek je místopředseda hasičského sboru v Business Factory. Ale prý se blýská na lepší časy, takže dobrý.
 8. Facebook je největší CRM na světě. O každém uživateli vyhodnocuje více než 2 miliony faktorů. Zkuste si třeba stáhnout soubor, co všechno o vás FB ví (v Nastavení odkaz “Stáhněte si soubor se svými daty z Facebooku”).
 9. Míň klikat, víc vědět a z toho plyne víc automatizovat. Na sofistikované reporty stačí Supermetrics a DataStudio od Google.
 10. Messenger bot je dost cool - určitě bych to chtěla vyzkoušet. Zkuste si pokecat třeba s Malým princem zde: m.me/malypribeh

Tak tohle mi utkvělo v hlavě. Děkuji moc organizátorům za výbornou akci - je supr mít konečně taky něco pořádného pro sociální média :). Za rok ahoooj.

Autor

Mgr. Marie GREPLOVÁ

Marii neřekne nikdo jinak než Majka. Patří mezi mazáky v naší kanceláři. Stará se o sociální sítě, nás a naši kancelář. Má radost, když máme my radost.

TOP sociální sítě články

No Internet Connection
Notification