Jak upravit cenu dopravy na Heurece

  • Petra Tabarová

Dnes si ukážeme, jak v Heurece upravit takovou triviální věc jako je cena dopravy, protože administrace Heureky může být poněkud matoucí a nezkušený uživatel se v ní lehce ztratí. Cena dopravy je jeden z rozhodujících faktorů, které berou nakupující v potaz při hledání určitého zboží na Heurece. 

Nastavení ceny dopravy můžete udělat prostřednictvím XML feedu nebo přímo v administraci Heureky. Prostřednictvím feedu si můžete upravit cenu například pro konkrétní produkty v akci, které mají dopravu zdarma apod.

My si ukážeme úpravu cen dopravy přes administraci Heureky.

Nastavení cen dopravy v administraci Heureka v jednotlivých krocích

1. Po přihlášení na Heureku si rozkliknětě vpravo nahoře šipku u ikonky vašeho účtu a vyberte možnost "správa e-shopů".

2. V menu nalevo vyberte položku "Ceny dopravy".

cena dopravy 1

3. Objeví se tabulka "Standardní možnosti dopravy". Zde můžete zadat cenu pro osobní odběr, Českou poštu, přepravní službu a kurýra po Praze. Ostatní dopravce přidáte níže.

Pokud máte například u České pošty při platbě předem dopravu zdarma pro zboží v hodnotě nad 2500 Kč, zadáte si hodnoty do dvou řádků.

V prvním bude pro zboží od 1 Kč do 2499 Kč doprava za X Kč ( v ukázce 99 Kč). Poté kliknetě na možnost přidat další a zadáte pro zboží od 2500 Kč do (pole necháte prázdné) doprava za 0 Kč. 

Pokud byste vyplnili první políčko s cenou od 2500 a nechali prázdné pole "do", tak vám bude vyskakovat okno s hlášením chyby, že je nutné zadat rozpět ceny, které je větší než 0 - proto postupujte v pořadí, jaké je uvedeno.

Stejně postupujete i při hodnotách pro dobírku, kurýra a další.

doprava 5

4. Přidáni cen pro další přepravce provedete v části "Volitelné možnosti dopravy", která se nachází pod sekcí "Standardní možnosti dopravy".

Zde si vyplníte sami název dopravce - v našem ilustrativním příkladu je to "PPL platba předem".

A dále postupujete stejně jako v předchozím standardním nastavení - zadáte rozpětí ceny zboží a cenu dopravy, tlačítkem "Přidat další" si vložíte další řádek. Další typ dopravy přidáte tlačítkem "Přidat volitelnou dopravu".

doprava heureka 6

5. Kontrolu zobrazení cen dopravy provedete tak, že kliknete v menu vlevo na "Přehled", kde si rozkliknete "Přehled spárovanosti".

přehled spárovanosti

Tato doporučení využívá např. e-shop Mobac.cz

V přehledu spárovanosti kliknete v řádku "Spárované produkty" na "Zobrazit" pod číslem, které značí počet spárovaných produktů v katalogu Heureky (v našem případě 1802). Zobrazí se Vám seznam konkrétních spárovaných produktů, z nichž si jeden vyberete a rozkliknete. U produktu najdete svůj obchod a myší najedete na tlačítko "doprava od X Kč" (cena, kterou máte nastavenou) - objeví se tabulka s cenami dopravy, tak jak jste je vyplnili.

tabulka cen dopravy

 U některých kategorií těžkých produktů je vyžadováno uvádět hmotnost, kvůli kalkulaci cen dopravy, která se řídí hmotností v kg. Proto pokud nemáte u těchto kategorií uvedenu hmotnost, je třeba je doplnit, jinak se bude ukazovat "Doprava neznámá", což vám může odvést zákazníky ke konkurenci, která má ceny dopravy v pořádku. Seznam kategorií, kterých se to týká najdete zde.

Pokud chcete na Heurece uspět, je potřeba mít nastavené i další věci, než jen cenu dopravy. Ideální je mít získaný certifikát Ověřeno zákazníky a spárováno co nejvíce produktů. To je ale dlouhodobý proces, kdy je třeba pracovat s názvy kategorií i samotných produktů, hlídat si povinné atributy pro dané kategorie, navyšovat cenu za proklik (lze až se získaným certifikátem Ověřeno) a další kroky, které za vás ráda udělám, pokud se mi ozvete na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Autor

Ing. Petra TABAROVÁ

Petra je jediná certifikovaná specialistka na zbožové srovnávače ve Zlínském kraji. Dále řídí úspěšné PPC kampaně a má na starosti obsahovou strategii.

TOP cenové srovnávače články
Jak upravit cenu dopravy na Heurece

Jak upravit cenu dopravy na Heurece

SHOPCAMP: Objednávkou všechno začíná

SHOPCAMP: Objednávkou všechno začíná

 

 

No Internet Connection
Notification