Instagram jde ve šlépějích Facebooku

  • Klára Stojanovičová

Už to budou 4 roky, co Facebook skoupil Instagram za sympatickou miliardu dolarů. Tehdy to Mark Zuckerberg komentoval takto: "Chceme nadále nechat Instagram nezávislý, aby sám rostl a vyvíjel se. Instagram po celém světě milují miliony lidí a naším cílem je tuto značku šířit dál." 

 

Jenže Mark vychovává své instagramové dítě dost podobně jako to facebookové. Na podzim 2015 odstartovaly na IG placené reklamy a teď přišlo oznámení další změny. Chronologické sestavení příspěvků se změní. Budou se vám zobrazovat předně příspěvky s nejvíce "srdíčky" a komentáři a také fotky a videa od autorů, které máte nejradši (tedy komu solíte nejvíce dvojkliků). Zbytek zmizí v propadlišti dějin. To všechno proto, aby vám neunikl důležitý obsah. 

změny na instagramu

 

Ačkoliv se tato změna tváří jako nevinná jeptiška, která všem svým ovečkám nezištně pomáhá, pomůže si spíše měšec Instagramu. 

Doteď si uživatelé Instagramu spokojeně sami volili, koho budou sledovat. A pokud si uděláte velmi zběžný průzkum, na Instagramu není běžné sledovat tisíce, ale spíše stovky uživatelů. Proč? Protože lidé nejsou blbci a umí si zvolit, koho ve feedu chtějí vidět. Teď o tom, na koho se budete dívat, nerozhodnete vy, ale Instagram. 

Změny na instagramu

Když si to shrneme, pokud jste na Instagramu jako firma, kterou sleduje pár stovek lidí, místo vašich postů se jim spíše zobrazí zadek Kardashian nebo nějaký ten veselý hashtag Leoše Mareše. Srdíček ubyde a co zbyde? Zaplatit si reklamu, kterou uvidí všichni. Běžným uživatelům, kteří se snaží o hezký obsah, ale ještě nedosáhli tisíců sledovatelů, to radost taky neudělá.  

Tak teda děkujeme, Instagrame. 

 

TOP sociální sítě články

 

No Internet Connection
Notification