Zapněte si Graph Search a získejte více informací

  • Jiří Maňásek

Víte co je Graph Search? Pokud pracujete s FB, zajímáte o sociální sítě a potřebujete přesnější cílení pro své kampaně, tak by jste to měli vědět. Díky Facebook Graph Search získáte tak relevantní data, až se toho na začátku leknete. Protože díky GS není problém vyfiltrovat přesně to, co hledáte.

Opravdu silný filtr FB dat

ANO podle mého názoru to je velmi silný filtr dat z facebooku. Oficiálně je to vyhledávací funkce, která se dá použít v klasickém search okně na FB. Má to jen jeden háček. Graph Search je stále ještě patrně v testovacím režimu a momentálně je použitelný jen tehdy, pokud máte ve svém FB profilu nastaven jazyk na angličtinu, ale pozor, pouze tu americkou! Po nastavení US english se Vám nepatrně zvětší search field, tak opticky poznáte, že je GS aktivní. 

gs-search

Máte aktivováno? Zeptejte se? 

Zeptejte se na první věc. Zeptejte se na druhou věc. Šokuje vás množstvím informací, překvapí vás přesností. Každý se může zeptat na Vás, co máte rádi, vyhledat vaše fotky, videa, ale zahoďte strach, tyto informace jste zveřejnili vy nebo Vaši přátelé na síti, takže jsou dohledatelné i jinak, zde jsou jenom koncentrované, i když hrozivě. 

Lepší než se bát, je tedy začít přemýšlet, jak data využít! Aby jste mohli využít plný potenciál Graph Search, tak se musíte naučit ptát. Čím přesněji zadáte dotaz, tím kvalitnější data dostanete. 

Data, data, data

Ptejte se konkrétně. Zeptejte kdo má rád jakou aktivitu a filtrujte dále. Je to opravdu úžasný nástroj na sběr přesných dat. Pro různé kampaně, různé filtry. Takže sbírejte!

Příklad dotazu a jeho rozfiltrování: 

Ptejte se přirozeně, ptejte se na zájmy

GS-ice

Lokalizujte

gs-ice-cz

Zpřesňujte

gs-ice-cz-18-30

a můžete ještě dále.

Sledujte náš blog a my Vám ukážeme, jak získaná data využít k efektivnějším marketingovým kampaním.

No Internet Connection
Notification