S poutavým titulkem se dostanete nad konkurenci

  • Michaela Brázdilová

Co vás napadne, když se řekne title? Spousta z vás ví, že titulek má pouze omezený počet znaků, že by měl obsahovat klíčové slovo, že je velmi významné pro SEO a tak dále. Při psaní titulku byste se jako správný copywriter měl řídit několika zásadními pravidly, které si uvedeme a rozebereme v tomto článku.

 

 

Titulek je sice krátký, o to ale důležitější název, který by neměl chybět žádné webové stránce. Jedná se o text skrývající se mezi tagy <title> a </title>, jež by měly být zakomponovány do hlavičky každé stránky.

1. Zaměřte se na obsah webu a klíčová slova

hlediska SEO je titulek nesmírně důležitý. V první řadě doporučuji podívat se na webovou stránku a prostudovat, na co se stránka zaměřuje, jakou má strukturu a obsah a kdo jsou jejími cílovými zákazníky. Poté analyzujte klíčová slova, která vám dají odpovědi na otázky: „Co uživatelé internetu hledají a jak se ke klientovi dostanou? Jak o produktech a službách klienta lidé mluví?“

2. Jak myslí uživatel?

Copywriter se občas musí chovat jako psycholog a vžít se do role uživatele. Myslete, co by uživatel přilákalo na webovou stránku. Myslete, jakou odpověď uživatel čeká, když zadá dotaz do vyhledávání. Důležité je, aby ho odpověď uspokojila, zaujala a přijmula stránku navštívit.

3. Titulek musí být atraktivní

O tom, že titulek musí být poutavý a atraktivní, není pochyb. Tuto skutečnost si uvědomuje každý copywriter. V titulku by se mělo objevit klíčové slovo. Holou klíčovou frázi byste měli zaobalit poutavým textem, který přispěje k unikátnosti. Titulek by měl perfektně vystihnout, co webová stránka nabízí. Pamatujte, že nepíšete pro roboty, ale pro lidi. A lidi si čtou vaše titulky.

 

Příklad: Realitní kancelář nabízí byty primárně v Brně, ale v nabídce má i další města jihomoravského kraje. Analýza nám ukázala, že je velmi hledaná fráze „byty v Brně“, tudíž ji zvolíme do titulku. Ale aby byl titulek upřesněn a vystihoval, co stránka nabízí, napíšeme do něj: „Byty v Brně, Břeclavi a Blansku“.

4. Nezapomeňte na značku

Zviditelněte sami sebe, respektive název své firmy. SERP je perfektní místo pro PR. Přestože uživatel nenavštíví vaši stránku, alespoň se mu dostanete do podvědomí, pokud uvedete název své firmy v názvu stránky. Také tím tisknete své stránce punc důvěryhodnosti.

5. Délka titulku

Velmi důležitým parametrem je délka titulku. Pokud je titulek příliš dlouhý, v SERPu se nezobrazí celý. Je obecně známo, že by měl být titulek dlouhý maximálně 55 znaků. Takto dlouhý titulek se v SERPu z 95 % zobrazí nezkrácený.

6. Další titulky na webu

Jakmile vytvoříte titulek domovské stránky, měli byste se pustit do realizace dalších titulků. Je dobré vytvořit všechny titulky stránky naráz, abyste dodrželi jazykový styl, strukturu i úpravu.

Na co si dát pozor?

  • Titulek by neměl být dlouhý – maximálně 55 znaků.
  • Titulek by měl odpovídat obsahu stránky.
  • Titulek by měl odpovídat odkazům, které směřují na danou stránku.
No Internet Connection
Notification