Proč zabezpečit web na HTTPS prostřednictvím SSL certifikátu?

  • Jiří Maňásek

V dnešní době hacknutých a zavirovaných webů, ukradených databází zákazníků a odposlechů nešifrovaných komunikací se stává bezpečnost webů nebo celých serverů velkým celosvětovým tématem.

Nevyhnulo se to tedy ani naší #agentuře a byli jsem nuceni investovat nemalé prostředky do zkvalitnění služeb pro naše klienty i v této oblasti. Během posledního roku jsme tak migrovali přes 400 projektů na nové servery, které jsou na cloudovém řešení a o jejich výkon a hlavně bezpečnost dohlíží externí profesionální firma.  

Další možností, jak zabezpečit WWW stránky nebo eshop je využití tzv SSL certifikátu. V praxi se tato změna projeví tak, že na Váš web přistupují návštěvníci přes zabezpečený protokol HTTPS místo obvyklého HTTP. Tato malá změna má ale velký dopad právě na bezpečnost jak návštěvníků webu, tak pro provozovatele.

Ukázka, jak lze jednoduše poznat zabezpečený web SSL certifikátem od nezabezpečeného:

 

Pokud nemáte web zašifrován SSL certifikátem, může se stát, že po cestě od webového serveru k prohlížeči je možné upravit to, co návštěvník vidí, aniž by si toho všiml. A naopak je také možné na nezabezpečeném webu zaměnit nebo odchytit data, která zákazník posílá například z formuláře webu. Majitelé eshopů, pokud využívají služeb Google, jsou již nyní nuceni využívat SSL certifikát kvůli službě Google Merchant.

Právě Google je velkým podporovatelem tohoto zabezpečení a máme změřeno, že weby, které jsou zabezpečeny, mají prokazatelně lepší výsledky ve vyhledávání. Google tak logicky upřednostňuje bezpečnější weby pro návštěvníky proti těm nezabezpečeným. Podle posledních informací mají přijít ještě razantnější kroky ze strany Googlu k nezabezpečeným webům a od října by mohl ve svém prohlížeči ukazovat nezabezpečené weby jako nebezpečné. To může vypadat následovně.

Za #agenturu Weboo tedy objednávku této služby doporučujeme a samozřejmě ji jsme schopni realizovat bez Vaší součinnosti, pokud web nebo eshop hostujete u nás.

Služba implementace SSL certifikátu od Weboo obsahuje: 

  • registrace a vedení SSL certifikátu
  • implementace SSL certifikátu na doménu a server
  • automatické prodlužování certifikátu
  • automatické přesměrování webu na zabezpečený protokol
  • revize a úpravy webu /eshopu/ pro plynulý chod s SSL certifikátem

 

Mám zájem o zabezpečení webu? 

Tel: 775 576 379 / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Profil Jiří
Autor

ING. Jiří Maňásek

Jiří je founding father naší agentury. Svým přátelským a férovým jednáním vytváří příjemné pracovní prostředí a pevné obchodní vztahy.

TOP tvorba www články

 

No Internet Connection
Notification