Proč vybitý kredit kazí výkonnost reklam

 • Míša Bačová

Všimli jste si, že Vám dochází kredit v Google Ads nebo Skliku? A kolik z vás nad tím jenom mávlo rukou a řeklo si, že to dobije zítra nebo po víkendu? Pojďme si říct, proč je lepší kredit dobít dřív než později.

Ať už online nebo offline, za reklamu se musí platit. V onlinu to jsou sice o něco menší částky (to samozřejmě záleží na spoustě věcí, o tom třeba někdy příště), ale to neznamená, že si je můžeme dovolit platit tak, jak se nám zrovna chce nebo nechce.

To, že se ve vašem účtu vyčerpá kredit, neznamená jenom to, že se reklamy přestanou ukazovat. Reklamy sice neběží, ale vyhodnocovací systém ano. Problém se týká hlavně Google Ads, který hodně tlačí na automatizaci. Tím, že ale systému najednou přestanou přicházet data, ze kterých by mohl cokoliv vyvodit, můžete poškodit celou historii účtu. Nehledě na to, že se vám budou po několika takových přestávkách v aktivitě dost špatně vyhodnocovat získaná data.

Pokud by byl účet delší dobu bez peněz, tak si systém řekne, že jde o normální stav. A po dobití kreditu dojde k dalšímu šoku. A jestli se taková situace opakuje častěji, asi si umíte představit, jak je z toho chudák systém zmatený.

 

Váš reklamní systém po vybití kreditu

Váš reklamní systém po vyčerpání kreditu

Co dělat, aby kredit nedošel?

  1. Rozdělit denní rozpočet. Na to vám poslouží jednoduchý vzoreček: Měsíční rozpočet / 30,4
   Pokud je účet nový a ještě nevíte, jaké kampaně budou dražší a jaké levnější, může být i s pomocí plánovače klíčových slov rozdělení o něco těžší, ale s postupem času bude vědět, do čeho dát peněz víc a do čeho míň.

  2. Nízký rozpočet na reklamu? Omezte se na nejdůležitější klíčová slova. Nemá cenu, abyste spustili 10 kampaní, z nichž se denně ukáže jedna reklama. Sami víte nejlépe, jaká služba nebo typ produktu je pro vás nejdůležitější, soustřeďte se na ni.

  3. Zvažte zvýšení měsíčního rozpočtu. Hodně konkurenční klíčová slova a slova z určitých odvětví stojí o něco víc, než ostatní. A kvůli nízké denní částce, kterou je možné do reklamy investovat, se reklamy ani nemusí pořádně zobrazovat. Vy tak můžete velmi snadno přijít o spoustu potenciálních zákazníků.

  4. Automatické platby. Nemusíte na nic myslet, systém si kredit dobije sám. Tuto funkci má Sklik i Google Ads a vám s ní odpadne jakákoliv starost o kredity. Pokud si denní rozpočet správně rozpočítáte, nemusíte se bát, že byste vyčerpali více, než si můžete za měsíc dovolit.

 

Autor

Michaela BAČOVÁ

Míša miluje čísla, a proto nejvíce času tráví nad PPC kampaněmi. V mezičase píše čtivé PR články a zkoumá nové skripty.

No Internet Connection
Notification