Praktické rady pro správu vaší FB FanPage - I.

 • Majka Greplová

Dnes se podíváme zpátky do minulosti na to...

... ne, do minulosti se nepodíváme, ale podíváme se, jak naplánovat sdílený příspěvek a jak zacílit příspěvky na vaší stránce.

 

Jak naplánovat sdílený příspěvek

Když chcete klasickým způsobem (sdílecím tlačítkem) sdílet příspěvek na vaši stránku, tak příspěvek nejde naplánovat – tzn., že jej musíte nasdílet v aktuálním čase (viz obrázek 1).

sdílení 1

Jak to ale provést tak, abyste mohli příspěvek vložit, i když nebudete u počítače? Postupujte podle našeho návodu:

 1. 1. Najdete si příspěvek, který chcete sdílet a kliknete na datum jeho zveřejnění.sdílení 2
 2. 2. V tuto chvíli se vám obrázek otevře na celou stránku. Dostali jste se na konkrétní URL adresu příspěvku. Tu nyní zkopírujte.sdílení 3
 3. 3. Nyní již stačí jít na vaši FanPage a vložit zkopírovaný odkaz klasicky jako odkaz do článku. Počkejte, až se odkaz „načte“ a zobrazí se jako obrázek ve vašem příspěvku. Nyní odkaz smažte (můžete nechat, ale vypadá to nepěkně). Připište popisek a klasicky jej naplánujte.sdílení 4
 4. 4. HOTOVO

Jak zapnout cílení na vaší fan page

Nejprve by bylo asi dobré si říct, proč cílit vaše příspěvky na FB stránce. Tak nejprve z globálního hlediska: pokud máte světovou značku, nemusíte vytvářet 20 FanPage na Facebooku pro každou zemi, ale postačí vám jedna. Příspěvky můžete vkládat v různých jazycích a zacílit je na zemi, kterou potřebujete (krásným příkladem může bý apolečnost Alpro).

Z druhého pohledu můžete příspěvek zacílit například podle zájmů nebo podle oblasti, kde fanoušek bydlí. Facebook to samozřejmě ocení tím, že máte větší pravděpodobnost zobrazení konkrétní cílové skupině, protože píšete relevantní zprávu pro konkrétní fanoušky.

Ovšem abyste mohli příspěvky cílit, tak je nutné tuto funkci nejprve zapnout.

 1. 1. Nahoře na stránce klikněte na Nastavení.
 2. 2. Klikněte na Cílení a soukromí příspěvků.
 3. 3. Kliknutím zaškrtněte políčko vedle možnosti Při vytváření příspěvků na mé stránce povolit možnosti cílení a soukromí.
 4. 4. Klikněte na možnost Uložit změny.

V tuto chvíli máte cílení zapnuté. Z osobní zkušenosti vím, že FB chvíli trvá, než vaši změnu zaznamená, proto buďte trpělivý a vyčkejte.

A jak postupovat, pokud chcete cílit? Při cílení na jazyk či umístění (v případě globální značky) postupujte následovně:

 • - Před zveřejněním příspěvku klikněte na cíl1.
 • - Vyberte Umístění / jazyk.
 • - Zadejte umístění a jazyky uživatelů, kteří mají příspěvek vidět, a klikněte na možnost Uložit nastavení příspěvku.

V tomto případě se příspěvek nezobrazí těm, kteří do tohoto okruhu nepatří – tzn., že pokud je někdo nasdílí, uvidí sdílení pouze ti, kteří patří do vámi vybraného okruhu.

Pokud chcete zacílit příspěvek podle demografických údajů, pak postupujte takto:

 • - Před zveřejněním příspěvku klikněte na ikonu .
 • - Klikněte na Vybrat cílení a vyberte jednu nebo víc možností.
 • - Kliknutím na možnosti vpravo upravte cílení.

V průběhu vašeho výběru se vedle položky Počet zacílených bude aktualizovat počet uživatelů, kteří spadají do vašeho cílení. Minimální počet pro zacílení je 20 fanoušků.

Je to vše poměrně jednoduché, že? Stačí vědět, jak na to .

Je toho samozřejmě ještě spoustu a spoustu. Pokud si sami na správu vaší stránky netroufáte, tak nám napište – postaráme se o vás :-).

No Internet Connection
Notification