• Poslední článek
    Ne každá cookie lišta splňuje legislativu! Jak si to ověřit?
    27. ledna 2022

NOVÁ SLUŽBA OD GOOGLU: Nákupní tlačítko na mobilním zařízení

  • Michaela Brázdilová

Významná společnost v technologickém světě testuje nový objednávkový systém, jehož prostřednictvím mohou spotřebitelé nakupovat přímo ve vyhledávači. Nástroj se orientuje především na prodej přes mobilní zařízení a měl by být dostupný během několika následujících týdnů. Posláním nové služby Purchases on Google je usnadnit a urychlit proces nakupování na mobilních zařízeních, jak podotkl viceprezident produktového managementu Googlu Jonathan Alferness. 

Integrované tlačítko zprostředkující okamžitý nákup podpoří prodej produktů, jež se objevují ve sponzorovaných výsledcích vyhledávání. Pakliže zájemce o daný produkt klikne na tlačítko nákupu, nebude přesměrován na webovou stránku internetového obchodu, ale do nákupního systému společnosti Google. Poté si může vybrat velkost, barvu a způsob dopravy. Po dokončení transakce se nakupujícímu nabídne několik variant plateb. 

Google se stane zprostředkovatelem nákupu

„Nechceme šlapat do zelí obchodníkům, ani jim odebírat zákazníky,“ podotýká Alferness. Google bude pouze zprostředkovatelem nákupu, přičemž zboží koncovým zákazníkům dodají samotní prodejci. Zákazníci mohou vybírat obchod, u něhož nakonec nakoupí, na základě hodnocení. V neposlední řadě získají informace o tom, zda je zboží dostupné v některé z blízkých prodejen.

Inzerent, který bude využívat novou funkci, zaplatí pouze za prokliky, nikoliv za zisk z prodeje, jako je tomu například u zprostředkovatelů Amazon a eBay.

Momentálně je nákupní tlačítko testované u několika společností, avšak dostupné bude pro všechny obchodníky koncem roku. 

Zdroj/Foto: Target Marketing Mag, Techcrunch.com

No Internet Connection
Notification