Jak nově nastavit náhledové fotografie u příspěvků na Facebooku?

  • Michaela Brázdilová

Den co den se správci stránek na Facebooku zabývají vkládáním příspěvků. Správci si jsou vědomi, že holý odkaz na externí stránku je nepoutavý a uživatele neosloví. Pakliže má příspěvek zaujmout a přijmout uživatele, aby na odkaz klikl a vstoupil tak na externí stránku, musí být doplněn právě fotografií. Facebook nyní mění způsob nastavení příspěvků. Nová metoda vkládání není složitá, nicméně připravili jsme vám rychlý a snadný návod.

Facebook jako náhledovou fotografii používá tu, kterou si načte v těle článku. V minulosti mohl správce fotografii změnit kliknutím na šipku v pravém horním rohu prvního náhledu snímku. Nyní jsou však viditelné veškeré fotky najednou v miniaturních náhledech dole pod příspěvkem.

Na první pohled je značně matoucí, že se nikde nenachází křížek, kterým by se daly příspěvky odstranit. Pakliže se vám nezamlouvá ani jedna náhledová fotka, bude váš příspěvek v news feedu vypadat jako carousel, kde se nachází dvě a půl fotografie v menším formátu čtvercového tvaru. Nicméně to působí poměrně nevzhledně.

zverejneny

Jestliže konkrétní fotografie nechcete použít, stačí kliknout na malé náhledy, čímž se fotky odznačí, respektive odstraní se jejich modré orámování a číslo v pravém horním rohu. Poté stačí vložit novou fotku, která vám vyhovuje. Kliknete na čtverec se symbolem plus v dolní náhledové liště. Aby byla vložena pouze tato fotografie, musíte odstranit další náhledy, jak jsme již podotkli výše.

Nechtějí se zobrazit náhledové fotky?

Facebook občas nenačítá korektně příspěvky s požadovanou fotografií, přestože na cílové adrese jsou. V takovém případě se nabízí nástroj Debugger, kde vložíte URL stejného linku a kliknete na Debug

obrazek

Poté stačí kliknout na Fetched URL a zobrazí se vám příspěvek s příslušnou fotografií.

debugger 2

No Internet Connection
Notification