Instagram Ads: Reklamy na Instagramu jsou nově dostupné i v Česku

  • Michaela Brázdilová

Dne 30. září 2015 se na Instagramu objevily reklamní příspěvky. Sociální síť, která byla původně založená na sdílení unikátních fotografií čtvercového formátu (nyní už i obdélníkového formátu), nebyla doposud reklamou zasažena. Jelikož Facebook zakoupil Instagram za miliardu dolarů, byla pouze otázka času, kdy si začne sociální síť s fotografiemi vydělávat sama na sebe.  

Instagram a Facebook jsou svou filozofií dvě rozdílné sociální sítě, nicméně jejich reklamní systém je stejný. Inzerenti budou používat samoobslužný systém, který znají ze správy reklam na Facebooku. V systému pouze zvolí cílení na Instagram. Při plánování reklamních kampaní na Instagramu je možné využívat stejné nástroje, například pro výběr cílové skupiny.  

Během zářijového měsíce byly reklamy zpřístupněny do třiceti vybraných zemí, přičemž od posledního zářijového dne se reklamní příspěvky na Instagramu objevily také v České republice. Tyto příspěvky budou označeny jako Sponsored a mohou obsahovat obrázek i video o délce třiceti sekund.

Marketéři mají z Instagramu radost

Marketéři si začínají Instagram stále více oblibovat, neboť sociální síť umožňuje vkládání sponzorovaných příspěvků a call-to-action tlačítek. V neposlední řadě byla vylepšena webová verze a nedávno došlo ke zrušení čtvercových fotografií. Je možné vkládat fotografie i obdélníkového formátu.

Přestože příspěvky neumožňují vkládat odkazy na stránky, Instagam poslouží k budování značky prostřednictvím fotografií a videí. Právě reklamy těchto formátů pomáhají splnit tento cíl. 

Zdroj / Foto: Instagram Blog

No Internet Connection
Notification